Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

21 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach gościła autora książek, redaktora i biografistę – Łukasza Wierzbickiego

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkół Publicznych w Sulmierzycach. Autor zaprezentował swoje książki: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”. Wspomniał o swojej publikacji ,,Rowerem i pieszo przez czarny ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936’’ Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem – 40 tys. kilometrów pieszo, rowerem, konno oraz czółnem. Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. Swoje wystąpienie autor wzbogacił oryginalnymi fotografiami, materiałem dźwiękowym i filmowym. Bohater spotkania z wielka pasją opowiadał prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka- czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Była to opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka. Wykład wzbogacony był prezentacją multimedialną, która przeniosła uczestników w tamte czasy. Historię Wojtka opowiedział Łukaszowi Wierzbickiemu jego dziadek, historię która zmieniła jego życie, a książka, która dzięki niemu powstała zmienia życie jej czytelników. Spotkanie zostało sfinansowane przez Bibliotekę Powiatową w Krotoszynie. E.P.