ZABAWY Z ROBOTEM PHOTON

Ferie 2019 (środa 16.01) Uczestnicy mieli okazję stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. Photon to robot edukacyjnym, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, a także odkrywać nowe technologie. Programowanie odbywa się przy pomocy instrukcji w postaci symboli. Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Krotoszyńską Biblioteką Publiczną im. A. Fiedlera.

Zajęcia z kodowania uzupełnione elementami zabaw z wykorzystaniem maty edukacyjnej i specjalnych fiszek prowadzili p. Klaudia Mielcarek i p. Krystian Włodarczyk. Dla dzieci była to doskonała zabawa i nauka przez zabawę. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Ewie Bukowskiej i Pani Instruktor Alinie Kajewskiej z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera mieliśmy do zabawy 3 dodatkowe roboty Photon.