PRZYSTANEK KULTURA – M/E/D/I/A/T/E/K/A

W piątek, 10 maja 2019 r.  uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej pod opieką p. Moniki Ignasiak, p. Marty Nowak, p. Tadeusza Kokota uczestniczyli w wycieczce do Mediateki w Ostrowie Wlkp. Jest to pierwszy obiekt tego typu w Wielkopolsce, gdzie zlokalizowano przystanki z różnych dziedzin kultury – muzyki, literatury, kultury technicznej, kina, sztuki, filmoteki    i fonoteki. Wszystko w nowatorskiej i unikatowej formie.

Dzieci miały możliwość obejrzenia poszczególnych działów: wypożyczalnię książek, czytelnię,  bajkotekę, kino oraz studio nagrań. W dziale robotyki młodzież poznała roboty, które można składać, programować oraz sterować za pomocą tabletów. W  bajkotece  znalazły się  w świecie, który w magiczny sposób łączy świat sztuki z zabawą. Pomieszczenie to zaopatrzone jest w  multimedialną podłogę, dotykowe komputery, tablety,  zagadkowe i sprawnościowe panele fun box, gry playstation oraz klocki najnowszej generacji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się studio nagrań, gdzie uczniowie mogli sobie nagrać własne piosenki.

Wszystkie propozycje Mediateki były tak atrakcyjne, że wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Każdy mógł znaleźć to, czym się interesuje i lubi najbardziej. Wyjazd zorganizowała Elżbieta Pawlik dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Tygodnia Bibliotek. Sponsorem wycieczki był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Dziękujemy!