ROBOT PHOTON W BIBLIOTECE

13 maja w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z interaktywnym robotem edukacyjnym Photon, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.

Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

Photon przeznaczony jest do samodzielnej i indywidualnej nauki, w której dziecko rozwija swojego robota. Wszystkie zadania i eksperymenty oparte są o fabularną historię w aplikacji, w której użytkownik pomaga Photonowi pokonywać kolejne wyzwania, jednocześnie ucząc się podstaw programowania oraz logicznego myślenia.

Wszystkich, którzy chcieliby spróbować zabawy w programowanie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w każdy poniedziałek godz. 16:00 -18:00 (zapisy tel. 62 7223372)