LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 3 października 2019 roku uczniowie klasy VI b wraz z nauczycielką j. polskiego Panią Moniką Ignasiak udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach. Natomiast w dniu 7 października 2019 r. w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI c z Panią Beatą Koprowską, dyrektor Szkoły Podstawowej. Okazją do spotkania w bibliotece było wprowadzenie do realizacji innowacji pedagogicznej „Dzienniczek ciekawej książki”. Uczniowie klasy VI b już od trzech lat biorą udział w projekcie edukacyjnym stworzonym przez p. Monikę Ignasiak, w którym to czytają książki i opisują je w formie kartek z dziennika. W tym roku szkolnym uczniowie będą w „Dzienniczku” opisywać książki, które wypożyczą z biblioteki miejskiej. Podczas spotkania, Pani Elżbieta Pawlik, dyrektor Biblioteki Publicznej, zaprezentowała uczniom, w jaki sposób kataloguje się książki, w jaki sposób można korzystać z katalogu on-line. Uczestnicy nie tylko dowiedzieli się do czego służy katalog, ale także za pomocą jakich kryteriów można poszukiwać książek, audiobooków czy też innych publikacji przy jego użyciu. Swoje umiejętności sprawdzili wykonując zadania, m.in. wyszukując książek konkretnych autorów czy tytułów poszczególnych wydawnictw znajdujących się w księgozbiorze sulmierzyckiej książnicy. Uczniowie z ogromną ciekawością oglądali nowości książkowe zakupione przez bibliotekę w ostatnim czasie. Na koniec p. dyrektor zachęciła wszystkich do udziału w głosowaniu w ramach kampanii „Przerwa na wspólne czytanie”.
Zdjęcia: MBP