SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ W PRZEDSZKOLU

Wiadomo wszystkim, że zachętą do czytania są spotkania z pisarzami. 25 listopada 2019 na zaproszenie Elżbiety Pawlik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Sulmierzycach, w Przedszkolu Publicznym gościła pisarka Wioletta Piasecka. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Opowiadała o swoich nowych książkach o tematyce patriotycznej  „Ignasiu” i „Faustynce”, omówiła również bohaterów książek:„ Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń” sprawdzając jednocześnie wiedzę maluchów na temat znajomości ligi światowej piłki nożnej. Mali uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchały bajkowych opowieści. Poznały także kukiełkowych przyjaciół, którym użyczyły głosu, prezentując małe przedstawienie z udziałem pisarki. Na zakończenie, nasz gość wraz z panią Justyną Maciejewską, dyrektor Przedszkola, nauczycielkami oraz dziećmi zaśpiewały misiom tradycyjne 100 lat z okazji przepadającego w tym dniu Święta Pluszowego Misia.

Spotkanie dofinansowano ze środków Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera w Krotoszynie.