DYPLOM MAŁEGO CZYTELNIKA

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach trwa akcja Mała Książka-Wielki Człowiek, skierowana do dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Jej celem jest zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem i korzystania z książkowej oferty bibliotek. W czwartek, 12.12.2019 r. najmłodsze czytelniczki naszej biblioteki Melania Marcinkowska, Maja Matyba, Alicja Matyba oraz Olga Oleszyńska jako pierwsze otrzymały Dyplom Małego Czytelnika. Uroczystego wręczenia dyplomów dokonał Adam Orzeszyński-Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulmierzycach oraz Elżbieta Pawlik, dyrektor biblioteki. Gratulujemy dziewczynkom, które wytrwale wypożyczały książki i w nagrodę zostały uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym ich wizyty w bibliotece.

Zachęcamy, aby dzieci wraz z rodzicami wybrały się do Biblioteki, wówczas w prezencie otrzymają „Wyprawkę czytelniczą”, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz kartę małego czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, która zakończy się wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, taki mały czytelnik dostanie naklejkę. Po zebranie 10 naklejek otrzyma dyplom. Zapraszamy!