CZYTAJ BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!

Zamknięte szkoły, biblioteki, księgarnie. Jednak Świat książki nadal żyje w Internecie. Możesz bezpłatnie zdobyć książki i lektury bez wychodzenia z domu! Zachęcamy Państwa do korzystania z bogatej oferty książek cyfrowych.

https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2

oraz

https://lektury.gov.pl/

https://www.legimi.pl/lektury/

Zachęcamy też Państwa do zagłębienia się w zasoby Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona. Specjalny serwis online to najszybszy sposób na skorzystanie z zasobów znajdujących się w magazynach Biblioteki Narodowej. Przedwojenne książki kucharskie, XIX-wieczne tygodniki czy średniowieczne rękopisy to tylko promil z ogromnego zbioru Biblioteki Narodowej. Każdy dokument to osobna, długa historia. O najbardziej fascynujących obiektach z Polony w Przeglądzie Cyfrowej Biblioteki Narodowej opowiadają specjaliści i fascynaci.